Úvod
Pouť na Sázavě letos přivítá jedinečného hosta - hudební skupinu
HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica !

Doražte se podívat a užíjte si kultovní zážitek!
Dobrovolným vstupným podpoříme Dětský domov Dubenec a dětský domov na Sázavě!


JITKA MALCZYK & VOJTĚCH JINDRA/ irská hudba

Setkáním dvou muzikantů se propojují a vzájemně rezonují dva hudební světy. V komorní sestavě, které nechybí nasazení a radost ze hry, vyniká zvuk obou nástrojů a díky osobitému stylu hráčů vzniká originální autorská hudba. Již brzy na Pouti na Sázavě!


Pozvánka na pouť na Sázavě 2016

Zúčastněte se letošní Pouti na Sázavě v sobotu 25. 6. 2016!

Letošní Pouť na Sázavě je věnována 600. výročí Jeronýma Pražského a 700. výročí Karla IV. a doprovází ji biblické motto: "Moudrost má větší cenu než perly"!

Celodenní program bude v 9.00 hod. tradičně zahájen ve Sboru CČSH opata Prokopa na Sázavě, odkud půjdeme krátkou společnou poutí do Sázavského kláštera, kde začne pod širým nebem v 10.00 hod. bohoslužba s přijímáním Večeře Páně vedená patriarchou a biskupy CČSH za účasti ekumenických hostů. Po stravě duchovní přijde i společná strava materiální, kde chléb a víno doplní to, co poutníci s sebou přivezou a dají na společný stůl. (Komu to nebude stačit, může se občerstvit i u stánků našich milých právě v církvi pokřtěných Pepy a Lenky :-) a druhého Pepy s jeho rodinou, kteří budou zajišťovat celodenní občerstvení.)

Po celé dopoledne budou moci děti malovat obrázky na témata, která se k oběma výše zmíněným výročím váží a poutníci je budou moci během oběda hodnotit barevnými kolíčky.

Vyhodnocení výtvarné dětské soutěže letos plánujeme dříve, společně s vyhodnocením soutěže náboženských obcí, aby si děti mohly odnést ceny osobně.

Novinkou letošního ročníku je připravovaná soutěž pro náboženské obce! (Informace zveřejníme záhy.)

Odpoledne Vás na Pouti na Sázavě čeká pestrý hudební, divadelní a taneční program: vystoupí duo Jitka Malczyk a Vojtěch Jindra v nezvyklém spojení houslí a kytary v rytmech irské hudby ve vlastních improvizacích. Těšit se můžete též z naší provenience na taneční program dětí z nízkoprahového klubu Husita a na Berušku band. Divadelní interaktivní hru nejen pro děti přijede sehrát Víťa Marčík jnr. Jméno interpreta odpoledního koncertu na velkém pódiu Severní zahrady brzy zveřejníme.

Připraven bude opět i zážitkový a současně edukační program pro děti formou her a mnohého dalšího na stanovištích pod barevnými slunečníky, při němž si děti hravou formou osvojí významné momenty z života a díla Karla IV. a Jeronýma Pražského.

Koupí výrobků z dílny Nazaret a Domeček podpoříte diakonickou práci, možnost nákupu kávy a dalších produktů fair trade podpoříte spravedlivý obchod.

Po celý den máte možnost se vydat též na komentovanou prohlídku Sázavského kláštera.

Závěr pouti se uskuteční tradičně při společné modlitbě v kryptě klášterního kostela sv. Prokopa.

Pouť včetně všech programů je pro poutníky zdarma.

Atmosféra a prostředí areálu Sázavského kláštera je velice pěkné. Pouť můžete pojmout i jako rodinný výlet. Pozvěte na pouť i své přátele! :-)                                                            

Milé sestry, milí bratři, laici a duchovní,

Zveme Vás k účasti na prvním ročníku ekumenické vědomostní soutěže Sázavský kalich, s podtitulem "Moudrost má větší cenu než perly". Soutěž týmů proběhne v rámci pouti na Sázavu, v sobotu 25. června 2016 od 13 do 14 hodin v areálu Sázavského kláštera. Hraje se o ceny v podobě vstupenek do Husince, Táborského muzea, víkendového pobytu v Jánských lázních a vstupenek na koncerty vážné hudby v Praze.

Družstva by měla být tvořena duchovním a/nebo laiky z jedné náboženské obce (max. počet členů týmu je 5 osob), soutěžit se bude odpovídáním na otázky z oblastí religionistiky, dějin Sázavského kláštera, křesťanského umění a české historie. Přesná pravidla najdete brzy na webu http://poutnasazave.ccsh.cz.


Přihlášky anebo dotazy posílejte mailem na adresu martina.kopecka@ccsh.cz do 16.6., výjimečně je možné se přihlásit i na místě.