Kudy tam?

Pouť na Sázavě se koná v areálu Sázavského kláštera. Do města Sázava se můžete dostat velmi snadno.

Autem:
Sjedete z dálnice D1 na silnici číslo 110, která vás dovede přímo do města Sázava. Kostel bude po vaší pravé straně zkraje města za železničním podjezdem. Auto je nutné nechat zaparkované ve městě, v areálu není dostatek parkovacích msít. Pěšky se od mostu přes řeku Sázavu dostanete do kláštera cca za 10 minut. Věž kláštera je nepřehlédnutelnou dominantou. Dětský program začíná u Městské lávky!

Vlakem:
Vlakem do zastávky Sázava-zastávka (z Prahy odjíždí v tento den Posázavská linka v 9:46 z nádraží Praha-Braník). Pěšky se dostanete na hlavní silnici, podejdete železniční přejezd a půjdete stále po hlavní silnici. Kousek před mostem přes řeku je po pravé straně budova kostela. Vlevo přes most se dostanete do kláštera a za mostem vpravo začíná dětský program.

Autobusem:

Odjezdy autobusů jsou z Prahy (v sobotu každé dvě hodiny), nádraží Háje na autobusové nádraží Sázava. Tam se vydáte ulicí Javorová, na konci ulice přejdete železniční trať a pokračujte ulicí Oldřichovo nábřeží. Za mostem přes řeku je po levé straně budova kostela, po pravé most ke klášteru. Před mostem je také Městská lávka, po které se dostanete na startovní stánek dětského programu.
Comments