Program 2010‎ > ‎

DĚTSKÝ PROGRAM POUTI NA SÁZAVĚ 2010

 

POUTNÍ DOBRODRUŽSTVÍ PRO ZVÍDAVÉ OBJEVITELE

 

 

MALUJETE RÁDI? Přijďte se podívat na stará auta na louku k hasičárně a zkuste si jich pár namalovat na památku. Na městské lávce si také namalujeme „mnišské kutny“, se kterými pak můžete soutěžit v cestě za poznáním

 (10:00 – 12:00)

 

DOBRODRUŽNÁ CESTA HISTORIÍ Prozkoumejte, kdo byli bratři Cyril a Metoděj, tajemství nedokončeného kostela, ponořte se do hlubin času za českými Biblemi, Mistrem Janem Husem a poznejte husity beze zbraní.

(od 14:30 – 18:00)

 

☺ S příběhem Cyrila a Metoděje se jako mniši v kutnách vydáme po stopách tajemného mnicha, která proslavil Sázavský klášter a „oral s čertem“.

☺ Že Bible není jen kniha plná malých písmenek, ale má také bohatou historii se dozvíme při odhalování českých vydání Bible. Proč je tak důležité, že je česká? Přijďte se to dozvědět!

☺ Proč šel Mistr Jan Hus do Kostnice a jak trnitá byla jeho cesta si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

☺ Husité se sice proslavili jako dobří bojovníci, ale čtyři pražské artikuly mají větší význam. Že nevíte jaký? Tak to s musíte vypravit za poznáním!

☺ V 15:00 na Vás také bude čekat divadlo Apropo, s představením, které pobaví vás i celou rodinu.

 

 

A abyste se dozvěděli také něco praktického, součástí programu pro děti jsou soutěže, ve kterých vás Tonda Obal naučí třídit odpadky, které doma vyhazujete a tím chránit přírodu, ve které si pak můžete nerušeně hrát s kamarády mezi stromy, které ochráníte sbíráním použitého papíru, nepořežete se o sklo, protože se z něj vyrobí nové věci a nezamotáte se do igelitového pytlíku, protože jej v továrně použijí na výrobu oblečení nebo nové láhve na Vaše oblíbené pití!


S Tondou Obalem si užijete hlavně spoustu legrace!

 

Comments